Recenzie:  


Rasťo  

pretekár

Posledné preteky tohto roku pre niektoých z nás a musím povedať že boli parádne. Mali mať úplne všetko čo majú mať. Miestami blato, kamene, inde ideálna trať väčšinou v lese, ako vždy super atmosféra, dobrý guľáš, no proste jedna TOPKA
Mišo to robí srdcom a to je základ. Len nech to takto vydrží čo najďalej. Snáď sa vidíme aj o rok. Zmena na krátkej trase bola výborna, technicky náročnejšia a takto to má presne byť.  


Jozef 

pretekár

Z môjho pohľadu šlo o vynikajúcu akciu, na ktorej sa zúčastnili rôzne vekové kategórie, od tých najmenších, až po tých najstarších, kde si všetci mohli zmerať svoje sily. Počasie bolo ideálne - cyklistické. Organizácia bola na úrovni a na to, že to bol v poradí prvý ročník, tak účasť prevýšila očakávania a organizátori sa aj zapotili. Hodnotím to veľmi pozitívne. Kto nebol, môže prísť na další ročník. Vrelo odporúčam...

         😎 

Raslavický pedál (cyklopreteky v ❤️ Šariša) sú historicky prvé cyklopreteky so štartom a cieľom v malebnej obci Raslavice. 

Účastnícka medaila, účastnícke tričko, finančné ceny v každej kategórií.

Čím sú naše preteky výnimočné ? ... Sme jedny z mála cyklo pretekov na Slovensku kde každý jeden účastník dostane účastnícku medailu, účastnícke tričko, víťazi finančné ceny a široký úsmev po prejazde cieľovou páskou. Preteky sa tento rok konali 5 - krát a svojou účasťou 220 pretekárov prekvapili nejedného štartujúceho. Hneď na prvom ročníku sme zaznamenali aj zahraničných pretekárov, takže Raslavický pedál sa radí k medzinárodným pretekom. O kvalite pretekov svedčí aj fakt, že víťazom prvého ročníka sa stal Český pretekár Karel Hartl, ktorého mnohí poznajú.

Ďalšou výnimočnosťou sú detské preteky, ktoré sa konajú v priestoroch prírodného amfiteátra. Cieľom organizátorov Raslavický pedál je oživenie daného regiónu, ktoré disponuje nejednou atrakciou. V neposlednom rade o utužení dobrých vzťahov medzi cyklistami a zdravou rivalitou, kde tí najlepší bojujú o zaujímavé finančné ceny.

"Koncept projektu je založený na myšlienke, neseď doma pri kompe ukáž čo je v tebe. Apelujeme hlavne na dnešnú mládež a aj skŕz týchto pretekov chceme povzbudiť mladých ľudi aby začali robiť niečo prosperujúce pre svoje zdravie a zdravie iných, keďže cyklistika je jedným z najekologickejších spôsobov dopravy," hovorí riaditeľ pretekov Michal Čverha.  

Jedinečné cyklopreteky v ❤️ Šariša